Irsko zakázalo vyobrazení značek výrobců na cigaretových krabičkách

DUBLIN | Irsko se stalo první zemí v rámci imbecility. Je první evropskou zemí, která zakázala umístění ochranných známek na krabičkách cigaret. Příslušný zákon prošel parlamentem. Tento zákon ovšem je v rozporu s mezinárodní úmluvou o registračních známkách. To asi ovšem Irům nevadí, tam se i v referendu může hlasovat tak dlouho, až se to vládě líbí. Irsko se tak stalo zemí, která porušuje průmyslové a duševní vlastnictví.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle dokumentu, bude tabákové výrobky prodávat v běžných obalech s velkým černobílým varováním o nebezpečí kouření. Navíc na krabičkách budou povinně vyobrazeny různá onemocnění, která údajně kouření způsobuje, ač to vědci nikdy neprokázali.  Dokument musí být podepsán prezidentem země, ale to je jen formalita.

Idioti proti faktům a ovce tleskají

Zdravý rozum byl opět poražen imbecilitou. V minulém století vznikly teorie o možném zdravotním poškození organismu kouřením. Je to velmi nebezpečný a nezdravý zlozvyk. Ovšem věděcky není prokázáno, že respirační choroby či rakoviny vznikají kouřením a statistika to taky vyvrací.

Ve Spojených státech byly protikuřácké kampaně spuštěny koncem 70. let minulého století. V komunistickém Československu si taktéž pamatujeme koncem 80. let na akci „Šance pro 10.000.000,“ což byla protikuřácká kampaň.

Velká část populace přestala s tímto zlozvykem a již v Americe dorostla první generace, pro kterou je kouření nenormální a nekouří, avšak v této populaci je výskyt nemocí, které má způsobovat kouření stejný, jako v kuřácké generaci.

Reklama: