Nahradí ho na trůnu prase? Ománský sultán Kabus ibn Saíd pošel

MASKAT | Vládce Ománu Kabus bin Saíd bin Tajmúr as-Saíd, nejdéle sloužící panovník mu-slimáckého světa, pošel v pátek ve věku 79 let. O odchodu nečistého mu-slimáckého vepře informovala státní tisková agentura ONA na svém účtu na Twitteru, ale příčinu smrti neuvedla.

Kabus ibn Saíd pošel – Nahradí ho na trůnu prase?

Předpokládalo se, že sultána sužoval špatný zdravotní stav. Loni v prosinci odcestoval do Belgie, kde podstoupil léčbu. Podle agentury AFP měl rakovinu tlustého střeva. V zemi vyhlášen třídenní státní smutek.

Kabus bin Saíd bin Tajmúr as-Saíd se narodil v roce 1940 jako jediný syn sultána Saída bin Tajmúra. Studoval na Královské vojenské akademii v Sandhurstu nedaleko Londýna a po jejím absolvování sloužil v letech 1960-64 v britské armádě.

V roce 1964 se vrátil zpět do Ománu, kde vládl od roku 1970, kdy během převratu sesadil svého otce, taková pěkná kurva to byla. Název země změnil z Maskat a Omán na současný Sultanát Omán. Byl svobodný a nezanechal dědice. Není proto jasné, kdo bude středověkké zemi vládnout. Ale jisté je jedno, už se svině mu-slimácká smaží v pekle.

Umí takto kreslit i Vaše dítě? (mu-slimácká svině)

Reklama: