Turci kálí na Američany. Moderní zbraně budou nakupovat v Rusku

ANKARA | Turecko se míní obrátit na Rusko, chce nakupovat od Moskvy ty nejmodernější technologie protiraketové obrany a zbraně. Odhodlala se na podobný krok kvůli omezením ve spolupráci se Spojenými státy a Francií. Turecko se stále více vzdaluje Západu a přibližuje se k Rusku, míní vydání magazínu Defence News.

Putin Erdoğanovi – Vyser se na toho amerického retardovaného pošuka Trumpa

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak publikace se odvolává na informace získané od vysoce postaveného tureckého diplomata, který vysvětlil, že Ankara se rozhodla obrátit se na Rusko, protože její západní spojenci neumožnily Turecku nakupovat nejmodernější zbrojní systémy.

Dokonce Turecko spekuluje o spolupráci s Ruskem v procesu vývoje nejmodernějšího raketového systému S-500, kdy PVO komplety S-400 už jsou v Turecku a jsou zprovozňovány. Tak ztratily Spojené státy, absolutní vliv nad vzdušným prostorem Turecka.

„Další zdroj amerického portálu, zaměstnanec tureckého ministerstva obrany, podotkl, že vždy, když Západ odmítne poskytnout Turecku nové technologie kvůli politickým neshodám nebo nepochopení, bude mít za následek to, že turecké vedení bude hledat alternativní řešení a nakupovat technologie v jiných státech,“ píše redaktor slovenského deníku Eugen Rusnák.

Reklama: