Američané si nadělali do kaťat, zažili zkoušky Kindžalu nad Černým mořem

MOSKVA | Portál PolitExpert informuje o zkouškách hypersonického ruského komplexu Kindžal nad Černým mořem. V Černém moři se nachází také americký torpédoborec USS Farragut a na Ukrajině mají Američané rovněž dostatek monitorovacích zařízení, takže si mohli zkoušky hypersonického ruského komplexu nad Černým mořem osobně a zblízka prohlédnout, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Nadělali si Američané do kaťat, když viděli, jak jsou technologicky zaostalí? Ruský vojenský expert Jurij Knutov vysvětlil, proč Rusové Kindžal vyzkoušeli v době, kdy se v Černém moři nachází americká bojová loď.

„Ruská speciálně upravená stíhačka MiG-31K, jedna z nejrychlejších stíhaček světa, která na rozdíl od americké stíhačky F-35 dokáže bez problémů dostihnout i ruský strategický bombardér Tu-160, je primárně určena na odpalování hypersonických ruských moderních raket Kindžal. Důvod proč Rusové Kindžal vystřelili je prozaický, aby se i běžní američtí námořníci mohli seznámit s parametry nejmodernější ruské rakety, proti níž nemají Američané adekvátní odpověď a když už jednou Kindžal vyletí na cíl, není v lidských silách Kindžal zastavit nebo zlikvidovat,“ vysvětluje Kutnov.

Všichni vědí, že jednou vidět je lepší než tisíckrát krát slyšet. „V amerických médiích a amerických vojenských kruzích si zvykli kvůli zklidňování obyvatelstva i vlastních vojáků mlžit skutečná účinnost ruských moderních zbraní, protože ruské moderní zbraně mají značně negativní dopad zejména na americkou bojovou morálku. Čím více amerických vojáků bude mít možnost seznámit se s ničivým účinkem moderních ruských raket, tím těžší budou moci američtí a proamerické konspirátoři v médiích fabulovat,“ píše slovenský deník.

Dále se dočteme, že Američané tedy měli možnost živě sledovat let Kindžalu a s kyselým úsměvem zaregistrovali rychlost letu Kindžalu, jeho schopnost manévrovat jakož i skutečnost, že Kindžal přesně a ničivě odstranil určený cíl. Rovněž je Američanům známo, že ruská vojenská flotila má k dispozici dostatečný počet Kindžalů k tomu, aby zlikvidovala jakéhokoli hypotetického nepřítele. „Před několika měsíci Rusové v oblasti Černého moře vyzkoušeli i námořní verzi raket Kalibr středního doletu, ty se na likvidaci teroristických cílů v Sýrii nepoužívaly, Kalibry Američané právem označují za velmi ničivou zbraň,“ dodává autor článku.

Kindžal CH-47m2 je schopen likvidovat pozemní i námořní cíle, raketa dokáže potápět letadlové lodě, křižníky i torpédoborce. O existenci Kindžalů poprvé hovořil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin v březnu 2018, Západ považoval zpočátku informace o Kindžalech za ruskou propagandu, ukázalo se že západní mainstream se mýlil.

Kindžaly jsou dnes pro západní odborníky nepříjemnou skutečností, se kterou se musí vyrovnat. „Kindžaly letí deset krát rychleji než zvuk, dokáží manévrovat během celé trajektorie letu. Kindžaly mohou vystřelovat nejen speciálně určené ruské MiG-31K (dokáží létat na hranici stratosféry), ale i ruské ponorky, což zvyšuje hrozbu pro skupiny letadlových lodí,“ končí článek o ničivé hrozbě z Ruska, kdy obrana Ruské federace je připravena zničit veškeré agresory a poslat je do doby kamenné.