Britští bastardi po odchodu z EU uvalí na Rusko vlastní sankce

LONDÝN | Otevřela se nová a poměrně překvapivá stránka brexitu. Mimo jiné, Londýn po odchodu z Evropské unie hodlá uvalit na Rusko vlastní sankce. Podle všeho, se vedení Velké Británie současné sankce EU, uvalené na Rusko, zdají malé, a proto Londýn hodlá na Rusko uvalit dodatečné tvrdší sankce, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Union Jack v plamenech | repro: FARS

Britští novináři se dozvěděli, že Londýn také připravuje další sankce vůči KLDR a Libyi. Vrabci cvrlikají, že sankcionována může být i Saúdská Arábie za vraždu novináře Džamáíl Chášakdžía. Britský deník Financial Times uvedl, že Velká Británie bude fakticky kopírovat americké a kanadské sankce vůči Rusku, především odmítnutí vydat víza a zmrazení majetku v bankách.

Britští novináři se domnívají, že první vlna sankcí se přivalí hned po 31. lednu, čili po odchodu Velké Británie z EU. Další vlna sankcí, podle nich, se přižene koncem února a v březnu. Tím Britové vlastně vyhlásí Rusku otevřenou ekonomickou válku.

Financial Times v této souvislosti připomíná, že některé evropské země, jako například Itálie, Kypr a Řecko, i dodnes odmítají sankce vůči Rusku a neumožňují uvalit na Rusko tvrdší sankce v rámci EU. Toho Britové využijí, když nebudou součásti EU a budou páchat brutální a tvrdý ekonomický terorismus vůči Ruské federaci.