Do Černého moře vpluly čtyři bitevní lodě Severoatlantické aliance (SA)

BRUSEL | Čtyři bitevní lodě a lodě vojenského námořnictva Severoatlantické aliance (SA) vpluly ve středu do Černého moře, oznámil vojenský diplomatický zdroj. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru o provokaci námořnictva SA pod velením teroristické organizace SS (Spojené státy). K těmto lodím se dnes ráno připojila raketová fregata Aliseo italského vojenského námořnictva s jednou doprovodnou lodí. Tudíž nyní se v Černém moři nachází šest lodí SA pod velením SS.

Vlajka SA

Vlajka SA

„Do Černého moře vplula fregata s řízenými raketovými střelami Fredericton vojenského námořnictva Kanady, raketový křižník Vicksburg vojenského námořnictva SS, tanker Spessart německého vojenského námořnictva a raketová fregata Turgutreis tureckého vojenského námořnictva,“ upřesnil včera zdroj.

Mluvčí hlavního štábu vojenského námořnictva nevyloučil, že přítomnost válečných lodí Severoatlantické aliance v takové sestavě v Černém moři může být spojena s událostmi na východě Ukrajiny. „V podstatě takovou možnost připouštím“, dodal zdroj. „Veškeré přesuny lodí SA kontrolují příslušné síly a prostředky.“

V souladu s Konvencí z Montreux se vojenské lodě nepobřežních států nemohou nacházet v Černém moři déle než jednadvacet dní, pak porušují mezinárodní námořní právo.

Reklama: