Teroristický útok? Kdepak, pouze mnohonásobný pokus o vraždu

Dva lidé byli „zraněni“, píše Britský tisk. Ne není tomu tak. Na 4 cestující byl podniknut v Manchasteru vražedný útok. Byli pobodáni nožem, a opět pouze díky hrdinství kolemjdoucích lidí, byl útočník zneškodněn. Nebyla to policie, ale další cestující, kteří s nasazením vlastního života zneškodnili teroristu. Terorista byl ozbrojen nožem a pistolí.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Jak nože, tak pistole jsou ve Velké Británii zakázány. Jak je možné, že teroristé tyto zákazy nerespektují?!
Ano, je to debilní otázka, ale protože je stejně debilní (a této otázce předcházející) zákaz ozbrojit se na vlastní obranu – totiž ani Policie Velké Británie není ozbrojena, je nutné se takto blbě ptát.

Politici a různí prý uvědomělí lidé chtějí dělit islám na militantní a umírněný. Není tomu tak, je jen jeden islám. Muslimové vyznávají islám, tečka.

Nějaké rozdělení na radikální a umírněné muslimy, to není nápad muslimů. Pravověrný muslim se řídí Koránem a verši Sunny – jde o dva primární zdroje teologie a práva v islámu. Korán je pro muslimy svatá kniha. Sunna představuje normativní zákon chování, popisuje chování Proroka Mohameda. Jinými slovy, muslimové musejí aplikovat své duševní i fyzické činy tak, aby svými činy odpovídali požadavkům Sunny a Koránu.

Islám se šíří mečem a některým lidem se to nemusí líbit. Otázka je, proč se jim to nelíbí? Otázka je, proč si jiní lidé neuvědomují, nebo přehlížejí, že Islám je takto šířen.


Manchester knife suspect pinned to ground by hero passers-by after double stabbing