Izraelské letouny zaútočily na leteckou základnu v Homsu

DAMAŠEK | Izraelské letouny v úterý zaútočily na leteckou základnu Tijas (T4) na východě syrské provincie Homs, základna byla poškozena, informuje o tom Syrská arabská tisková agentura (SANA) s odkazem na oficiální vojenský zdroj. Izrael útok nekomentuje.

Izraelská F-35

Agentura ve své zprávě uvádí, že izraelské letectvo zaútočilo ze strany bezpečnostní zóny Spojených států u syrsko-jordánské hranice. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„V 22:10 (21:10 SEČ), v úterý, izraelské letouny znovu zaútočily na leteckou základnu Tijas ze směru Al Tanf (bezpečnostní zóna sil Spojených států u syrsko-jordánské hranice),“ uvádí agentura.

Podle informací zdroje útok odrážel protivzdušný systém Sýrie, většina raket byla zlikvidována. „Čtyři rakety nalezly cíl. Základna byla poškozena,“ uvádí zdroj.

Izraelská armáda agentuře SANA k útoku izraelských letounů na leteckou základnu Tijas oznámila, že podobná prohlášení nekomentuje. Sputnik izraelskou stranu taktéž požádal o komentář, ale marně. „Nekomentujeme zprávy zahraničních médií,“ uvedli na dotaz Sputniku v tiskovém oddělení izraelské armády.

Letecká základna Tijas (známá také jako T4) se opakovaně stává terčem izraelského letectva. Izrael útočí pod záminkou, že se na jejím území nachází objekty patřící proíránským silám, které bojují na straně syrské armády proti teroristickým skupinám, včetně Islámského státu.