Na Hradě si se Soukupem vytřeli řiť

PRAHA | Pořad Týden s prezidentem skončil. Hrad zaslal dopis Soukupovi a vysvětlil důvody, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prezident Zeman s ředitelem Soukupem
reprodukovaná fotografie: TV Barrandov

„Pořad Týden s prezidentem, který moderoval ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, už Hrad nezajímá a na obrazovkách diváků se už neobjeví. Proč tomu tak je, vysvětlila 15. ledna prezidentská kancelář na svých webových stránkách,“ píše Sputnik.

Šéfovi televize Jaromíru Soukupovi poslal mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ve středu dopis, v němž oznamuje konec spolupráce. Hrad už dříve ve vyjádření pro některá média uvedl, že pracuje na nové mediální koncepci.

Ovčáček v dopise Soukupovi píše, že pořad Týden s prezidentem měl ve své době své místo a byl pro diváky přínosem. Avšak pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, je situace zcela odlišná.

„Dospěl jsem k závěru, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy,” uvedl Ovčáček.

V dopise se vysvětluje, že pořad již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit Miloše Zemana a žádné natáčení již neproběhne.

Mluvčí prezidenta poděkoval generálnímu řediteli televize za profesionalitu, vstřícný přístup i čas věnovaný pořadu Týden s prezidentem.

„Přeji TV Barrandov, aby dál rozvíjela úspěšně své aktivity a získávala další diváky. Vám osobně pak u příležitosti zahájení nového roku 2020 přeji pevné zdraví a životní spokojenost,” v dokonalé úctě uzavřel dopis tiskový mluvčí prezidenta.

Reklama: