O návštěvu Hučáku je stále velký zájem

HRADEC KRÁLOVÉ | Oblíbenou atrakci v centru města navštívilo v loňském roce 11 247 návštěvníků, což je o téměř 700 lidí více než v roce 2018, kdy to bylo 10 568. Informuje ČEZ.

Vodní elektrárna Hučák | foto: cez.cz (ČEZ)

Využili tak možnost zdarma si prohlédnout zajímavou interaktivní expozici o výrobě energie z přírodních zdrojů nebo se zapojit do dětských tvořivých dílniček.

A skvělá zpráva! Od ledna 2020 jsme obnovili prohlídky strojovny! Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří se již nemohli dočkat návštěvy provozu elektrárny. Po loňské modernizaci strojovny jsou od nynějška její prostory návštěvníkům přístupné a jsou tedy opět součástí populárně naučné prohlídky. Novinkou je navíc ukazatel aktuální hodnoty výroby elektřiny. Přijďte, těšíme se na vás!

Infocentrum umístěné v historické secesní budově v centru Hradce poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy, atd. Celkem od jeho otevření v roce 2008 navštívilo hradecký Hučák 148 687 návštěvníků. Letos se těšíme a rádi uvítáme a drobnými dárečky oceníme rekordního150 tisícího návštěvníka.

Na jaře by také měla být dokončena generální oprava malé vodní elektrárny, která je součástí prohlídek. Přivítá své první návštěvníky po téměř roční odstávce.