Sněmovna reprezentantů Kongresu SS schválila zaslání obžaloby DJ Trumpa Senátu SS

WASHINGTON | Sněmovna reprezentantů Kongresu Spojených států (SS) ve středu poměrem hlasů 228:193 schválila zaslání návrhu obžaloby vůdce SS Donalda Johna Trumpa do Senátu Kongresu SS. Informovala o tom agentura AP.

DJT se směje čarodějnici Pelosi

Sněmovna rovněž schválila složení sedmičlenného týmu zástupců „Demokratické“ strany, který bude hájit její zájmy v procesu obžaloby vůdce Trumpa v Senátu. Členové týmu ještě včera doručili text obžaloby do sídla Senátu.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi už dříve ve středu oznámila, že na čele týmu demokratických zástupců v procesu s prezidentem Trumpem v Senátu bude předseda jejího výboru pro tajné služby Adam Schiff.

„Dnes jsme se zde sešli, abychom překročili velmi důležitý práh v amerických dějinách,“ řekla Pelosi před hlasováním. „Prezident porušil svou přísahu, oslabil naši národní bezpečnost a ohrozil integritu našich voleb.“

Prezidenta může uznat vinným a odvolat z úřadu jen Senát, kde však mají většinu křesel (53 ze 100) republikáni, kteří impeachment prezidenta svorně odmítají. Takže jde jen o habaďůru.