Jeden mrtvý. V budově okresního soudu na Sibiři se střílelo

KEMEROVO | Smrt muže a těžce zraněnou ženu si ve čtvrtek vyžádala střelba v budově okresního soudu v sibiřské části Ruska. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura TASS.

Ilustrační snímek

Lékaři ve městě Novokuzněck, které se nachází v sibiřské Kemerovské oblasti, dostali hlášení o střelbě v budově soudu ve čtvrtek ráno místního času. Na místě padly dva výstřely. „Postřelený muž podlehl zraněním při převozu do nemocnice, žena zůstává v kritickém stavu,“ řekl pro TASS mluvčí rychlé zdravotní služby.

„Byl v kritickém stavu, utrpěl střelné zranění břišní dutiny a byl ve stavu vážného traumatického šoku,“ uvedli záchranáři. Další zraněnou hospitalizovali ve městě Novokuzněck se zraněním nohy a obličeje. „Je na operačním stole, lékaři bojují o její život, operace bude těžká,“ uvedli zdravotní záchranáři s tím, že celá operace může trvat i několik hodin.

Podle zdroje z prostředí policie se v době incidentu právě projednával pachatelův případ. „Střelec, podle všeho obžalovaný, se rozčílil v souvislosti s něčím v průběhu jednání. Vyšel ven, vzal ze svého auta zbraň, vrátil se do budovy, vystřelil po soudním vykonavateli, který se ho snažil zastavit. Potom pokračoval do soudní místnosti a postřelil další osobu, podle všeho svědka,“ řekl pro TASS zdroj.

Reklama: