Na Slovensku zatkli bývalého generálního prokurátora Dobroslava Trnku

BRATISLAVA | Orgány Národní kriminální agentury (NAKA) zadržely bývalého generálního prokurátora Dobroslava Trnku v souvislosti s trestným činem zneužívání pravomoci veřejného činitele a obvinila ho. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Dobroslav Trnka | reprodukovaný ořez: hlavnespravy.sk

„Policie o tom informuje na sociální síti. Více informací má poskytnout později. Trnku podle zveřejněné fotografie zadržely v jeho domě v Hamuliakove,“ píše zmíněný slovenský deník.

Vyšetřovatel NAKA obvinil již v prosinci minulého roku Trnku ze zločinu zneužívání pravomoci veřejného činitele. Skutku se měl dopustit v letech 2007 až 2014 poté, co neodevzdal orgánům činným v trestním řízení nahrávku z kauzy Gorila.

„Jednat tak měl podle policie s úmyslem opatřit majetkový prospěch sobě a Marianovi K. Ten je obžalovaný v případě vraždy novináře Jana Kuciaka i tzv. televizních směnek. Zda Trnku ve čtvrtek zadrželi za tentýž čin, není v současnosti zřejmé,“ píše autor zprávy.

Možné obchodování s nahrávkou Gorily naznačuje údajný rozhovor Trnky s Marianem K., jehož nahrávku v říjnu 2019 zveřejnil Deník N. „Bývalému generálnímu prokurátorovi měl Marian K. nadávat, protože se prý pokusil gorily vydírat finančníka skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Ten se distancoval od všech ‚domnělých aktivit‘, s nimiž má být podle komunikace spojován, a odmítl je,“ dočteme se dále.