Britové jsou jen pudlem na vodítku Američanů, míní politolog z SS

LONDÝN – WASHINGTON | Západ používá agresivní rétoriku proti Rusku, aby ospravedlnil zahraničně-politické plány Washingtonu, píše americký politolog, publicista analytický portálu strategické kulturu Nadace Finian Cunningham. Podle něj Spojené státy (SS) a Spojené království deklarují zvláštní spojenectví v rámci zahraniční politiky, ovšem objektivně Britové jsou jen pudl na vodítku Američanů. Informuje agentura RIA Novosti o článku Cunninghama.

britský premiér ?

britský premiér ?

Lhaní o ruské agresi a zlověstných globálních ambic Vladimíra Putina se používá k ospravedlnění útoků na práva Velké Británie ze strany Američanů, domnívá se expert. „Za skutečnost, že utrácejí peníze za bomby a ne knihy v Británii je více odpovědná vláda ve Washingtonu, nežli v Londýně,“ míní Cunningham.

„Velká Británie není nic jiného, ​​než věrný pudlík v globálních amerických vojenských akcích,“ míní americký expert. A své úvahy uzavřel slovy: „Rusko neohrožuje nikoho. Hlavní hrozbou pro mír jsou Spojené státy (SS) a západní politické elity.“

Reklama: