Ohlášena bomba. Policie včera evakuovala areál VŠE na pražském Žižkově

PRAHA | Na Vysoké škole ekonomické byla včera nahlášena bomba, proto policie evakuovala areál školy na pražském Žižkově. Informuje se o tom na oficiálních stránkách VŠE. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Na Vysoké škole ekonomické byla opět nahlášena anonymem bomba. Jak se informuje na oficiálních stránkách VŠE, Policejní prezidium rozhodlo ve čtvrtek 16. ledna, že bude uzavřena budova na nám. W. Churchilla, a to do 17:30,“ píše Sputnik.

„Policejní prezidium změnilo původní rozhodnutí velitele zásahu, které bylo dle názoru vedení školy správné. VŠE byla připravena k maximální součinnosti (vstup studentů i zaměstnanců pouze na karty i posílení ochranky). Vedení školy je ale povinno respektovat rozhodnutí Policejního prezidia,“ píše se dále na stránkách školy.

Rovněž VŠE informuje o tom, že podává opakovaně trestní oznámení na neznámého pachatele. Jelikož toto nahlášení bomby na škole není první a vzhledem k výši škody, kterou škola utrpěla opakovanými hrozbami a také vzhledem ke společenské závažnosti tohoto činu, by mohla být trestní sazba pro usvědčeného pachatele až 8 let.

Reklama: