Michail Vladimirovič Mišustin se stal novým premiérem vlády Ruské federace

MOSKVA | Ruská Státní duma ve čtvrtek schválila návrh prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, aby se předsedou vlády stal Michail Vladimirovič Mišustin. Informovala o tom agentura TASS.

Michail Vladimirovič Mišustin a Vladimir Vladimirovič Putin

Jak upřesnila agentura Interfax, tak návrh ruského prezidenta podpořilo 383 poslanců dolní komory ruského parlamentu, proti nehlasoval nikdo a 41 poslanců se zdrželo hlasování.

Mišustin, Michail Vladimirovič se ve čtvrtek dopoledne setkal s poslanci jednotlivých parlamentních klubů a následně vystoupil i na plenárním zasedání, přičemž prezentoval úkoly a plány své vlády a odpověděl na otázky poslanců.

Za jednu z priorit své vlády označil Mišustin opětovné získání si ztracené důvěry mezi vládou a podnikateli, zintenzivnění práce na projektech celostátního významu, zlepšení investičního prostředí a vybudování jasného systému interakce s regiony.

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Anatoljevič Medveděv

Premiérem se stal jeden den poté, co jeho předchůdce po ruským prezidentem avizované ústavní změny rozložení vládní moci Dmitrij Anatoljevič Medveděv podal demisi.

Vladimir Vladimirovič Putin zřídil funkci místopředsedy Rady bezpečnosti a do této funkce jmenoval právě bývalého premiéra Dmitrije Anatoljevič Medveděva. Odpovídající výnos je zveřejněn na webových stránkách Kremlu, píše Sputnik. Dodává se, že ústavní změny by měly podlehnou všelidovému hlasování do 1. května letošního roku.

Reklama: