Surfař byl děsivě pokousán žralokem. Záběry z ambulance

SYDNEY | Těžce zraněný muž byl dnes ráno převezen do nemocnice po útoku žraloka. Muž byl žralokem pokousán v Novém Jižním Walesu, na jižním pobřeží Wollongongu v Austrálii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Zástupce nemocnice v Novém Jižním Walesu sdělil, že 59letý muž těžce pokousán žralokem v oblasti levé nohy, když v pátek ráno s kamarádem surfoval u pláží Windang.

Koncem prosince se na YouTubu objevilo dramatické video děsivého útoku žraloka, které bylo natočeno na pobřeží Jižní Kalifornie v sobotu 22. prosince.

Záběry ukazují, jak pobřežní stráž v helikoptéře zachraňuje 37letého surfaře, který byl pokousán žralokem nedaleko americké Santa Barbary. Žralok údajně kousl surfaře v sobotu 21. prosince. Pobřežní stráž to označila za „opravdu děsivou situaci“. Podle zprávy oběť během útoku surfovala poblíž ostrova Santa Rosa, jednoho z Normanských ostrovů.

Velký žralok bílý nebo žralok lidožravý je jednou z největších dravých ryb na planetě. Žraloci tohoto druhu v průměru dosahují délky 4,6-4,8 m. Žraloci bílí se vyskytují ve vodách všech oceánů kromě Severního ledového oceánu. Jsou považováni za nejnebezpečnější druh žraloků pro člověka.