V paneláku v Bratislavě došlo k explozi, pak začalo hořet

BRATISLAVA | V bytě ve Starém Městě v Bratislavě včera vypukl po výbuchu požár. Na místě zasahovali tři desítky hasičů a záchranáři. Proběhla i evakuace obyvatelů jednoho z bytových domů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Požár v paneláku v Blavě

Podle Prezídia Hasičského a záchranného sboru Slovenska na místo požáru dorazily tři desítky hasičů ze všech bratislavských hasičských stanic. Bylo zjištěno, že požár vypukl po výbuchu v bytě v prvním patře a pak se rozšířil na druhé patro. „V této souvislosti hasiči začali evakuovat lidi a pracovat na lokalizaci požáru,“ informovali hasiči.

Podle aktualizovaných informací zranění utrpělo pět osob, jde o intoxikaci zplodinami hoření. „Momentálně se nacházejí v péči záchranné zdravotní služby,“ uvedli hasiči. Kolem 14:00 hodin se hasičům podařilo požár lokalizovat a pokračovat v jeho likvidaci.

Informuje se také, že k místu incidentu směřovala skupina expertů, kteří mají zjistit příčiny vzniku požáru.

Kolem 16:50 hasiči na sociálních sítích informovali, že se požár podařilo uhasit. Dodali, že oběti nejsou „Zasahující hasiči se po sbalení věcných prostředků odeberou na své základny,“ sdělili včera.

Reklama: