Švédové věděli, že kupují byty, které dobytek Bakala ukradl horníkům. Tak se nebudou divit, až budou lidem vráceny

PRAHA – OSTRAVA | Sociolog Petr Hampl na svém facebooku komentoval nákup Bakalou ukradených hornických bytů OKD, které byly a jsou skryty ve společnosti Residomo, které s ukradenými byty hospodaří. Kdy bude u moci vláda, která tyto ukradené byty vrátí jejich majitelům?

Petr Hampl komentoval ukradené byty horníkům

„Když někdo koupí zboží, o kterém ví, že je kradené, nemůže si pak stěžovat, až mu bude zabaveno. Platí to také o švédské skupině Heimstaden Bostad, která koupila byty, jež Bakala ukradl horníkům. Teď už jen čekáme na vládu, která bude mít dost kuráže, aby je bez náhrady vyvlastnila a rozdala nájemníkům,“ píše Petr Hampl.

Dále se dočteme, že nový „majitel“ je organizace vlastnící téměř 100 tisíce bytů. „Tedy stejná tupá byrokracie jako to nejhorší, co si dokážeme představit ze státní správy. Vlastně ne, rozdíl je v tom, že korporátní vlastník nepodléhá žádné demokratické kontrole a – na rozdíl od státu – je nucen neustále zvyšovat zisky. Korporátní byrokracie tedy v tomto případě představuje mnohem větší zlo než byrokracie státní. Princip svobody, férovosti i efektivity tedy hovoří pro vyvlastnění,“ uzavírá, že vyvlastnění bytů a jejich návrat původním majitelům je férový.

Vězeň Bakala – z předvolební kampaně hnutí Dobrá volba


Reklama: