Boeing potvrdil nové problémy v programovém zabezpečení 737 MAX

CHICAGO | Korporace Boeing potvrdila nové problémy v programovém zabezpečení dopravního letadla 737 MAX. Společnost učinila toto prohlášení na pozadí zpráv o tom, že při zkouškách systému o minulém víkendu nedokázaly dva palubní počítače letadel 737 MAX navázat spojení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Boeing 737 MAX 8 | repro: Sputnik (© REUTERS / Matt McKnight)

„Provádíme potřebné aktualizace a spolupracujeme s Federálním úřadem civilního letectva (USA) na těchto změnách, informujeme také naše klienty a dodavatele,“ uvádí se v prohlášení, které cituje Sputnik. Akcie společnosti okamžitě ztratily na ceně o 1,9 % a stojí nyní 325,72 dolarů za akcii.

Boeing musel dříve pozastavit výrobu letadel 737 MAX kvůli zpoždění opětovného odevzdání letadla do provozu. Přední uživatelé tohoto modelu ve Spojených státech (SS) včetně American Airlines, United Airlines a Southwest Airlines už oznámili, že stáhli tuto modifikaci z letového řádu až do června 2020.

Lety Boeingů 737 MAX byly pozastaveny v celém světě od března 2019 po dvou leteckých katastrofách, v nichž zahynulo přes 360 lidí. Za nejpravděpodobnější příčinu těchto katastrof se považuje chyba v programovém zabezpečení.