Brazilský generální prokurátor odmítl vyšetřovat prezidentku Dilmu Rousseff

BRASILIA | Navzdory tomu, že se brazilská prezidentka Dilma Rousseff ocitla na seznamu podezřelých v případě korupčního skandálu ve státní ropné společnosti Petrobras, nebude vyšetřována. Informaci přinesla agentura RIA Novosti s odvoláním na prohlášení generálního prokurátora Rodriga Zhanoty, který uvedl, že nemá pravomoc provádět vyšetřování prezidentky země. 

Dilma Rousseff

Dilma Rousseff

Případ jako by z oka vypadl pokusu o policejněprokurátorský puč v Argentině, kde patrně na příkaz Spojených států (SS) mělo být zahájeno stíhání argentinské prezidentky Cristiny Fernández de Kirchner. Podobným způsobem byla zlikvidována vláda Petra Nečase v České republice.

V pátek večer Nejvyšší soud Brazílie dal generálnímu prokurátorovi pravomoc zahájit vyšetřování několika desítek zákonodárců z vládní koalice, včetně předsedů obou komor federálního Kongresu: Senátu a Poslanecké sněmovny, kteří mají být údajně podezření z finančních zločinů, tedy korupce.

Odmítnutím zahájení vyšetřování prezidentky dal generální prokurátor prezidentce možnost celé šetření z její pozice zastavit.

Snahy SS o destabilizaci latinské Ameriky?

Brazílie je ekonomickým spojencem Ruské federace v rámci BRICS, kdy i Argentina spolupracuje s Ruskem, tudíž oba případy mohou být provokací ze strany Spojených států (SS), které takto mohou chtít eliminovat vliv vlád, které spíše jsou pro spolupráci s Ruskem v rámci multipolárního světa, nežli pro diktaturu SS v rámci unipolárního světa.

Reklama: