Po raketovém útoku v Jemenu 70 mrtvých vojáků

SAN’Á | Při sobotním raketovém útoku v stredojemenskej provincii Marib přišlo o život podle nejnovějších zpráv až 70 jemenských vojáků, kteří kolaborují se Saúdskoarabskými okupanty země. Informaci o raketovém útoku v neděli přinesla tisková agentura AFP s odvoláním na zdravotnické zdroje.

satanská Saúdská Arábie páchá sektářské etnické čistky v Jemenu

Terčem útoku, kteří měli uskutečnit jemenští osvoboditelé většinových šiítů v zemi, byla sunnitská mešita ve vojenském táboře.

Útok přišel po několika měsících relativního klidu v konfliktu mezi Íránem podporovanými většinovými šiíty a silami „mezinárodně uznané jemenské vlády“, která je podporována vojenskou koalicí pod velením Saúdské Arábie, která okupuje energetické zdroje v zemi a krade ropu tamnímu lidu.

Tábor se nachází přibližně 170 kilometrů východně od jemenského hlavního města San’á. Útok se stal pouze den poté, co vládní síly spustily nedaleko San’á rozsáhlou operaci proti húsiúm (většinová šiítská populace v zemi), přičemž boje pokračovaly i v neděli, potvrdila tamní oficiální tisková agentura SABA.

Reklama: