Proč to rovnou nestřílejí? Na dvě tisícovky migrující lidské svoloče nebylo právem vpuštěno do Mexika

MEXICO CITY | Mexické úřady uzavřely v sobotu hraniční vstupní bod v jižním Mexiku poté jak se tisíce středoamerických migrantů pokusily přejíst přes most přes řekou Suchiate, která tvoří hranici mezi Mexikem a Guatemalou, informovala agentura AP. Proč nebyly hordy migrujícího lidského dobytka jako invazní armáda kobylek postříleny se ovšem neinformuje.

karavana migrační svoloče

Vandráci a ekonomičtí migranti, kteří chtějí požádat o azyl v Mexiku, mají za normálních okolností dovoleno přes most projít. Mnoho migrantů se však vybere do Mexika jen proto, aby se přes něj dostali do Spojených států, kdy vláda SS vyhrožuje Mexiku sankcemi, když příliv lidské špíny nezastaví na svých hranicích a dělají správně. Migrovat nemá nikdo právo a trestem pro migrující by měla být ve s větě zdravého rozumu smrt zastřelím na hranicích, pokud je nelegálně překročí.

Příslušník mexické námořní pěchoty pod podmínkou anonymity pro AP řekl, že dostali rozkaz vytvořit lidskou zeď a zastavit tak tok migrantů. Mexický národní institut pro migraci v sobotu na Twitteru uvedl, že posílil několik bodů podél jižní hranice země, aby zajistil bezpečné, uspořádané a regulární přistěhovalectví. Tedy STOP nelegálům.