Působivé záběry. Ruský raketový komplex Igla-S zasahuje cíl

MOSKVA | V Rusku zveřejnili záběry z testování přenosného protiletadlového raketového komplexu Igla-S, jehož raketa zasahuje cíl simulující nepřátelskou techniku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na záběrech lze pozorovat zkoušky nejnovějších ruských přenosných protiletadlových raketových komplexů Igla-S a Verba. Technika byla zkontrolována před odesláním do vojenských jednotek. K výbuchu rakety dochází při podletu k cíli. Raketa je zničena za pomoci ničících prvků.

Igla je ruský a sovětský přenosný protiletadlový raketový komplex. Byl přijat do výzbroje v roce 1981. Igla-S má zvýšenou hmotnost hlavice, komplex je schopen zničit nízko letící okřídelné rakety a drony. Do ruské výzbroje se dostal v roce 2002.

Asi 25 tisíc vojáků ruských pozemních vojsk, vojenských inženýrů, dělostřelců a zástupců dalších jednotek se tento týden zúčastnilo cvičení na cvičištích na Uralu, v Sibiři, v Povolží, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu v rámci aktivní fáze bojového studia vojsk.

U ruského Jekatěrinburgu jednotky operačně-taktických raketových komplexů Iskander-M trénují nasazení odpalovacích zařízení v určených oblastech a provádějí elektronická odpálení raket.

V Tádžikistánu se vojáci 201. ruské vojenské základny učí s nově vyzbrojenými protiletadlový systémy S-300.
V ruské Novosibirské oblasti jednotky hybridních samohybných protiletadlových systémů krátkého a středního doletu Pancir-S1 cvičí techniku odražení vzdušných útoků a v Samarské oblasti se zdokonalují motorizované oddíly.