Syrská armáda efektivně a úspěšně likviduje proamerické teroristy na jihu země

DAMAŠEK | Portál Polit Expert informuje o posledním vývoji situace v syrské provincii Idlib. Washington aktivizoval protiasadovské teroristické skupiny a ty začaly útočit na jihu Idlib. Jejich ofenzíva se však již zastavila a syrské vládní jednotky způsobily teroristům vysoké ztráty, přináší radostnou novinu slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Terorista podporovaný Američany

Teroristické bandy v žoldu Spojených států zaútočily v oblasti Karasu, ale ztratily sedm mužů, čtyři teroristé utrpěli zranění. Teroristická banda Hayiat Tahrir as Sham obnovila ostřelování civilistů na hranicích provincie Aleppo, přiletěla však syrská Su-24 a raketové stanoviště i s teroristy zničila, když je poslala do horoucích pekel.

V blízkosti At Tah a u vesnice Abu Ḑuhūr zahynulo několik syrských vládních vojáků. Na pomoc však přilétlo ruské letectvo, které útočící teroristy zcela vyhladilo z povrchu zemského, nebyl po nich ani mastný flek. K dalším bojovým střetům došlo v oblastech Mukka, At-Tah, Hirbet Babulin, Gadfa a Abu Dharif. Washingtonem podporované bandy utrpěli značné ztráty a musely se stáhnout.

Ruský expert Mais Kurbanov je přesvědčen, že je potřebný tvrdý zásah proti teroristům: „Pokud má být v Idlibu klid, bude nutné proamerické teroristy definitivně zlikvidovat, protože dohoda s těmito vrahy již není možná. Čím více jich podle něj v Sýrii zahyne, tím spíše v zemi nastane mír.“ Vystřílet je do posledního zmrda.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com