Fico setřel Čaputovou

BRATISLAVA | Další vlna kritiky pro Čaputovou. Teď přišla od Fica. Co se mu nelíbilo v její reakci na Trnkovu kauzu? Stojí v titulku článku světové zpravodajské agentury a rozhlasové stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Fico a Zuzka киска

V perexu je dále uvedeno: „Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová zareagovala na propuštění bývalého generálního prokurátora Dobroslava Trnky, který byl před pár dny zadržen. Nyní její reakci zkritizoval předseda Směru-SD Robert Fico na sobotní programové konferenci Směru-SD v Banské Bystrici.

Čaputová zveřejnila na sociální síti krátké video, ve kterém reaguje na propuštění Trnky. Právě tam oznámila, že se jedná o závažný případ, kdy rozdílné názory mezi policií a prokuraturou oslabují důvěru ve spravedlnost. Zároveň sdělila, že hodlá pozvat do Prezidentského paláce generálního prokurátora Jaroslava Čižnára a policejního prezidenta, aby zjistila více informací.

Předtím se k propuštění Čaputová vyjádřila po novoročním obědu s bývalými prezidenty Slovenska. Prezidentka neskrývala překvapení. Sdělila, že se jí taková situace těžko komentuje vzhledem k tomu, do jaké míry je to správné rozhodnutí. Nutno podotknout, že sama prezidentka označila Trnkovo zadržení za „průlomové“.

Na konferenci Fico promluvil také o situaci s Trnkou a dotkl se i vyjádření Čaputové. „Co bylo s tím Trnkou? Proč mu někdo nezavolal – v deset vás čekáme, pokud nepřijdete, přijdeme si pro vás. Propustili ho a Trnka si šel dát po půl deci do hospody, protože už nevěděl, co má dělat,“ řekl Fico ke kauze ohledně zadržení Trnky.

Reklama: