ODS odmítla šašky, vsadila na tradiční loutky

Kongres ODS rozdal karty na další dva roky. Jméno staronového předsedy nebylo žádným překvapením, odráží dlouhodobou bezradnost a personální nouzi této strany, kterou ještě více odhalila volby 1. místopředsedy strany.

Jan Kopal

Evidentně se nejedná o pozici, o kterou by se sváděl tuhý boj a jména kandidátů představovala stranickou i společenskou elitu. Spíše se jedná o lite verzi bojovníků kamikaze.

Kandidaturu starosty Řeporyjí, bulvárního novináře a komika Petra Novotného na místopředsedu lze pokládat za nevydařený vtip, případě další rafinovanou součást jeho promyšleného PR a dlouhodobé politické strategie, kdy aspiruje na poslanecký post a má velkou šanci tento svůj cíl naplnit.

ODS ale nepotřebuje v čele šašky, vystačí si s tradičními politickými loutkami reprezentujícími sílu jednotlivých krajských sdružení. ODS musí především dlouhodobou politickou vizi a odhodit ideologickou mělkost a balast v podobě nadbíhání ekologistům a umělé implementaci zelené agendy do programu.

Pošilhávání po Strakově akademii a bratříčkování s dalšími pastraničkami demobloku ODS voličské hlasy nepřinese. Naopak může další voliče odradit. Ukazuje se, že jedinou smysluplnou alternativou na pravici je a bude Trikolóra Václava Klause mladšího.

Pavel Novotný jako pytel lidských hoven třikrát jinak