Vladimir Vladimirovič Putin Státní dumě RF předložil návrh zákona o změnách Ústavy

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin včera Státní dumě Ruské federace předložil návrh zákona o změnách Ústavy RF. Státní duma se začne návrhem zabývat v úterý. O předloženém návrhu informoval tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin – Přímá linka 2019

„Zástupci prezidenta Ruska při projednávání zmíněného návrhu zákona ve Státní dumě budou předsedové ústavní komise Klišas (pozn. Andrej), Krašennikov (pozn. Pavel) a Chabrijeva (pozn. Talija),“ oznámil novinářům tiskový mluvčí ruského prezidenta Peskov. Jak uvedl předseda výboru Státní dumy Michail Děgťarjov, návrh zákona bude projednáván v úterý.

Pracovní skupina na přípravu návrhu o změnách Ústavy RF by se měl scházet minimálně dvakrát týdně, Sputniku to oznámil jeden z předsedů skupiny Andrej Klišas.

„Otázek na projednání je hodně. Je nutný také vývoj a reglementace samotných úprav: například určit způsob a posloupnost zanesení a projednání kandidatur, způsob regulace sporů a mnoho dalších otázek,“ upřesnil senátor.

Návrhy na změny Ústavy RF zahrnují především body:

  • zdokonalení regulace jednotlivých otázek organizace veřejné moci;
  • garance toho, že minimální mzda nebude nižší než životní minimum;
  • pravidelná indexace důchodů;
  • jmenování premiéra a členů Vlády prezidentem po jejich schválení Státní dumou;
  • předložení návrhu zákona o změnách v Ústavě RF na všelidové hlasování.
Reklama: