Fiala o Grétě: Toto psychicky nemocné dítě by se mělo léčit

PROSTĚJOV | Český politik Radim Fiala ze strany SPD na své facebookové stránce zareagoval na nedávné vystoupení klimatické aktivistky Grety Thunberg na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu koláží, ve které porovnal švédskou dívku s panenkou Good Guy (Chucky) z amerického hororu Dětská hra.

Gréta a její vzor k nerozeznání

Na fotografii je Greta zachycena během jejího emočního projevu na zahájení klimatického summitu v sídle OSN v New Yorku v září minulého roku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Její nový projev v Davosu 21. ledna byl však neméně emotivní. Školačka tradičně obvinila světové lídry, že navzdory důkazům hrozící klimatické katastrofy odmítají snižovat emise oxidu uhličitého.

„Prázdná slova a sliby by měly vyvolat dojem, že se pro klima něco dělá, ale proti klimatické krizi se nekoná nic,“ zlobila se Thunberg.

Připomněla také svou výzvu z minulého ekonomického fóra před rokem, kdy v Davosu účastníkům Světového ekonomického fóra řekla: „Chci, abyste se ocitli v panice, abyste pociťovali strach, který každý den zakouším já.“

„Stále vám říkáme, abyste se ocitli v panice a jednali tak, jako byste své děti milovali víc než cokoli jiného,“ prohlásila.

Podle jejích slov nemá smysl se spoléhat na technologie, které dosud neexistují. Už není žádný čas. „S dnešní mírou vypouštění emisí vyčerpáme zbývající rezervu za necelých osm let. To není jen tak něčí názor, to je věda,“ prohlásila aktivistka.

Podle poslance Radima Fialy Thunbergová jedná jako psychicky nemocné dítě a potřebuje léčbu. „Svět by se neměl řídit rozkazy psychicky narušených dětí,” uvedl na své stránce na Facebooku.

Reklama: