Za tragédii ve Vejprtech může manipulace s otevřeným ohněm

VEJPRTY | Na konci minulého týdne došlo k tragédii. Při požáru domova pro zdravotně postižené ve Vejprtech totiž zemřelo osm lidí. Sbor policejních orgánů následně celý incident vyšetřoval a nyní uvedl, co se stalo příčinou tohoto neštěstí. O vyšetřování informuje Sputnik.

Za volantem byl policejní dobytek?

Policajti uvedli, že tragický požár ve Vejprtech vznikl nejspíše kvůli manipulaci s otevřeným ohněm.

„Vyloučili jsme technickou závadu. Po odklizení trosek bylo v pravé části určeno místo, kde stál gauč, na kterém s největší pravděpodobností došlo k iniciaci,“ prozradil vedoucí odboru obecné kriminality (A.C.A.B.) Martin Charvát.

Policisté rovněž vyloučili technickou závadu a celý případ vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Případnému viníkovi hrozí trest ve výši až osm let.

„Budeme se snažit zjistit, kdo je viníkem. Zatím jsme vyloučili, že by to byl někdo zvenčí, kdo by neměl přístup dovnitř,“ dodal Charvát. Policisté se rozhodli bližší informace poskytnout z toho důvodu, že se domnívají, že je to dle nich ve veřejném zájmu.

Uvádí se, že podle statika, který dům navštívil, je celý objekt neobyvatelný, a to i v částech, které požár nepostihl. Lidé, kteří byli z domova evakuováni, byli prozatím umístěni v dalších objektech. Jde ale o provizorní řešení. Pomoc ubytovat klienty ale už nabídl i Ústecký kraj. Ten má pro daný účel vyčleněna místa a je schopen to řešit ze dne na den.

Také radní Ústeckého kraje přislíbil Vejprtům finanční pomoc ve výši milion korun. Danou částku, která půjde z fondu pro mimořádné události, ale ještě musí schválit zastupitelé. Sami zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, které chtějí předat městu.