Kdo nahradí zesnulého předsedu Kuberu? Prezident republiky vyhlásil termín doplňovacích voleb do Senátu

PRAHA | Prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 a stanovil dny jejich konání na pátek 27. března 2020 a sobotu 28. března 2020. Informuje Hrad.

Projev předsedy Senátu Kubery

Prezident republiky Miloš Zeman podle čl. 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, a § 80 odst. 1 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, vyhlásil doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 a stanovil dny jejich konání na pátek 27. března 2020 a sobotu 28. března 2020.

„Rozhodnutí podléhá kontrasignaci předsedou vlády,“ doplňuje tisková zpráva Hradu o vyhlášení doplňovacích voleb po nečekaně zesnulém předsedovi Senátu Jaroslavovi Kuberovi, který nás předčasně opustil.

Ve věku 72 let nečekaně zemřel předseda Senátu ČR, člen ODS a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera. Předsedu postihla náhlá příhoda. Kuberovi udělalo nevolno v teplické kanceláři. Následně byl převezen do ústeckého kardiocentra. Zemřel po převozu do nemocnice.

Reklama: