Pomsta? Praha přišla o přímé letecké spojení s Pekingem

PRAHA – PEKING | Čínská letecká společnost Hainan Airlines přestala nabízet letenky pro přímé lety mezi Pekingem a Prahou. Zatím není jasné, zda se jedná o politické nebo ekonomické rozhodnutí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Letiště Praha

Prodej letenek pro přímý spoj byl pozastaven od 1. března. To ale zatím nemá informace, co za krokem stojí. Ministerstvo zahraničí, které tuto informaci potvrdilo, bude kvůli tomu kontaktovat čínskou stranu.

„V tuto chvíli nemáme oficiální informace, proč bylo k tomuto kroku přistoupeno. Nevíme tedy, zda se jedná o dočasné či definitivní opatření a zda je motivované komerčně či politicky,“ uvedla ve věci mluvčí české diplomacie Zuzana Štíchová.

Přímé spojení mezi oběma hlavními městy bylo zahájeno v září 2015 a mělo symbolizovat dobré vztahy mezi Čínou a Českou republikou. Díky tomu se Praha stala dostupnější pro čínské turisty. Její význam vyzdvihoval český prezident Miloš Zeman.

V minulém roce kvůli konfliktu mezi Prahou a Pekingem, který s Čínou vyvolal teroristický levicový Pirát Hřib coby primátor Prahy, došlo k ukončení příprav na zahájení přímého leteckého spojení mezi Šen-čenem a Prahou.

Reklama: