Vladimir Vladimirovič Putin: Antisemitismus vede do Osvětimi

JERUZALÉM | Antisemitismus nakonec vede do Osvětimi, je třeba se mít na pozoru, abychom v budoucnu nedopustili stejnou situaci a abychom čelili jakýmkoli projevům xenofobie bez ohledu na to, od koho pocházejí, prohlásil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin a Re’uven Rivlin | repro: TASS

„Právě jste řekl, že není známo, kde končí antisemitismus. Bohužel to víme, končí v Osvětimi. Proto se musíme mít na pozoru, abychom v budoucnu nepřipustili nic podobného a čelili všem projevům xenofobie, antisemitismu, ať se to děje kdekoli a nehledě na to, kdo je původcem,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič na schůzce s izraelským prezidentem Re’uvenem Rivlinem.

Izraelský prezident rovněž dodal, že boj s antisemitismem není možný bez aktivní účasti Ruska. „Na světové aréně existuje samozřejmě celkové pochopení toho, že jsou nepřípustné jak projevy antisemitismu, tak xenofobie a fašismu. Samozřejmě stejně jako vy víme, odkud pramení antisemitismus, nevíme však, kde to končí. Proto je přirozeně důležité, abychom proti němu bojovali společně. Tuto ‚válku‘ nemůžeme samozřejmě svádět bez aktivní účasti Ruska,“ řekl Rivlin na schůzce s ruským prezidentem, kterou přenášela televize Rossija 24.

Koncentrační tábor Osvětim v Polsku | reprodukovaný ořez fotografie | zdroj: wikipedia.org