Poslanec a psychiatr Ivan David promluvil o epidemii posedlosti v Evropském parlamentu

PRAHA | Bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích, nynější europoslanec Ivan David na svých sociálních sítích konstatoval výskyt epidemie posedlosti Zeleným údělem na půdě Evropského parlamentu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ivan David v Evropském parlamentu

„V Evropském parlamentu jsem konstatoval výskyt epidemie posedlosti „Zeleným údělem“ (Green deal),” prohlásil David na Faceboku a dodal: „Za minulého režimu byl na každém roku Lenin. Říkával se o to vtip, že člověk se občas bojí otevřít i konzervu, aby v ní taky nebyl Lenin. Tady v Bruselu aby se člověk bál otevřít cokoliv. Všude je Zelený úděl. Je až neuvěřitelné, kam všude jej europoslanci dokáží „nacpat“.“

Europoslanec diagnózu, kterou dal Evropskému parlamentu, ilustroval na příkladu „závěrečného účtu“ Zemědělského výboru EP. V případě závěrečného účtu České republiky David říká, že jeho projednávání v ČR obyčejně probíhá „věcně a bez ideologických blábolů“. Jinak tomu ovšem, podle slov českého euposlance, bylo při projednávání Zprávy o výdajích rozpočtu EU za roku 2019 v Zemědělském výboru Evropského parlamentu, píše Sputnik.

„Polský zpravodaj Zemědělského výboru Zbygniew Kuzmiuk z frakce konzervativců k zemědělské části rozpočtu EU předložil jednoduchou zprávu o sedmi bodech. Navrhl vzít na vědomí, že peníze byly utraceny. Popsal chyby, na něž upozornil Evropský účetní dvůr, což je unijní obdoba našeho NKÚ. A vyzval k nápravným opatřením, aby se chyby neopakovaly,“ napsal David o jednání v EP.

Místo toho, aby jednání proběhlo hladce ale, evropští poslanci, slovy Ivana Davida, přišli s 55 pozměňovacími návrhy, které nepřinášely žádné konkrétní opatření pro odstranění chyb.

„Pojali to jako mnohostranná slohová cvičení ze zelené ideologie. Zelený úděl z 28 listového sešitu pozměňovacích návrhů doslova „přetékal z každé stránky“. Jako lékař mám podezření, že řada kolegů podlehla davovému šílenství vyvolané mediální masáží financovanou nadnárodními korporacemi, které stojí za Grétou Thunberg,” dodal český europoslanec, bývalý psychiatr.

Ivan David se prý „znovu přesvědčil“, že někteří z členů zemědělského výboru EP mají averzi k zemědělcům.

„Podle řady pozměňovacích návrhů nejen od frakce Zelených, ale i od socialistů a „sjednocené levice“, jsou zemědělci největší nepřátelé života na Zemi. Šokovalo mě, že poslanci z komunistické frakce GUE/NGL ve svých pozměňovacích návrzích projevují fanatickou nenávist k velkým podnikům, jako jsou u nás družstva nebo firmy, které vznikly jejich přeměnou a horují pro rodinné farmy. V minulosti přitom komunisté vždy byli zastánci družstevnictví,“ myslí si europoslanec.

Průběh jednání v Evropském parlamentu přitom v této souvislosti označil za „nesmyslné ideologické exhibice“.