Jen deset dní. Tolik bude stačit v Číně na postavení zbrusu nové nemocnice

PEKING | Čína v reakci na virus 2019-nCoV postaví novou nemocnici za deset dní, informuje o „totální zaostalosti“ Číny TASR na svém webu Teraz.sk a primátor prahy MUDr. Hřib čumí jako píčus, protože dát se do křížků s takovou váhou může jen pirátský deviant.

Za deset dní místo nové nemocnice

Čína chce ve městě Wu-chan do deseti dnů postavit novou nemocnici. Peking se tímto krokem snaží efektivněji reagovat na šíření nového koronavirus v jeho epicentru, které se nachází právě v tomto středočínské městě. V pátek o tom informovala agentura AFP.

Čínská televizní stanice CCTV zveřejnila záběry desítek bagrů a nákladních vozidel na staveništi, které by se do 3. února mělo změnit na nemocnici s rozlohou 25 tisíc čtverečních metrů a s kapacitou tisíc lůžek.

Cílem nové nemocnice je podle čínské tiskové agentury Sin-chua reagovat na nedostatek zdravotnických zdrojů a zlepšit péči o pacienty. „Mobilizovali jsme všechny dělníky, kteří zůstali ve Wu-chan, aby pracovali ve směnách umožňujících nepřetržitou výstavbu,“ prohlásil v této souvislosti Čang Čchung-si ze společnosti Wu-chan Construction.