Není třeba zpřísňovat protiruské sankce, řekl Zeman

PRAHA | Po přijetí příměří na Ukrajině není třeba zpřísňovat protiruské sankce, řekl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz prezident Miloš Zeman, informuje ruská agentura RIA Novosti. Názor prezidenta je takový, že pokud na Ukrajině panuje příměří a to hlásí obě strany, tak není důvod, aby Evropská unie přijímala další sankce vůči Ruské federaci. Podle Zemana musí Česká republika v rámci jednání Evropské unie mít možnost vyjádřit svůj vlastní postoj.

Miloš Zeman

Miloš Zeman

Otázku českého postoje k dalším sankcím vůči Ruské federaci hodlá prezident Zeman projednat s prýpremiérem české vlády Slávkem Sobotkou, který spíše připomíná loutku slovenského oligarchy a předsedy českého firemního hnutí ANO Andreje Babiše, který je ministrem financí a místopředsedou vlády. Ovšem podle zlých kuloárních jazyků spíše Babiš Sobotku řídí.

Ukrajina nebyla historicky a kulturně jedním státem

Zeman uvedl, že si nikdo nepřeje rozdělení Ukrajiny, avšak připomněl, že historicky a kulturně Ukrajiny nebyla jedním státem. Ovšem vše podle Zemana záleží, jak se k tomu Postaví ukrajinský prezident Petro Porošenko, zda splní slib a pro republiky Novoruské unie bude ustanovena co nejširší autonomie.

S odkazem na situaci na Krymu, Zeman připomněl slova prezidenta Německa Joachim Gaucka, ten řekl při svém nedávném projevu v Praze: „Navrácení Krymu by znamenalo válku s Ruskem, a válku s Ruskem, nikdo nechce.“

Reklama: