Brazílie posílí vzájemnou spolupráci s Indií

NOVÉ DILLÍ | Brazilský prezident Jair Messias Bolsonaro přicestoval v pátek na svou první oficiální návštěvu Indie, kde hodlá posílit vztahy mezi oběma zeměmi.

Jair Bolsonaro a Narenda Módí | repro: peoplesdispatch.org/

Indie i Brazílie jsou členy hospodářského uskupení BRICS, proto je spolupráce na bilaterální úrovni pochopitelná a navíc v obou zemích je u vlády část populace, která odmítá globalismus a vidí ve vlastenectví a národní hrdosti budoucnost: Jair Bolsonaro zároveň chce upevnit své politické vztahy s indickým vlasteneckým premiérem Narndou Módím.

Jair Bolsonaro a jeho doprovod ministrů a podnikatelů pobude v Indii čtyři dny. Prezident jihoamerické země je zároveň hostem oslav indického Dne republiky, který bude v neděli. Indie při této příležitosti předvede svou vojenskou sílu a kulturu.

„Bude to příležitost k oživení našeho strategického partnerství,“ uvedl podle tiskové agentury AFP představitel indického ministerstva zahraničí. Obchodní vztahy mezi Indií a Brazílií v uplynulém období vzrostly, ale v posledních dvou letech byly na relativně mírné úrovni 8,2 miliardy dolarů.