Požár v Kladně: Jedna mrtvá; Tupý policejní dobytek se nadýchal kouře

KLADNO | V noci na sobotu v Kladně v Kročehlavech došlo k požáru ve 12patrovém panelovém domě. Záchranáři informovali, že jedna žena tragédie nepřežila, dalších 14 lidí bylo zraněno a odvezeno do nemocnice, celkem bylo evakuováno 115 obyvatel.

Foto požáru zveřejnil na Twitteru policejní dobytek

Hasiči na místo v Americké ulici vyjížděli před 03:30. „V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Požár si ale naneštěstí vyžádal jednu oběť. „V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem byla nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958, z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován v nemocnici,” uvedli policisté na Twitteru.

Mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová uvedla, že na místě zasahovalo 13 posádek záchranářů. 14 lidí, po nadýchání se kouře, bylo vyšetřeno, jedna osoba utrpěla vážná zranění.

„Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady,“ dodala mluvčí.

„Na místě bylo okolo 20 policistů, dva z nich se při záchraně obyvatel nadýchali zplodin z hoření,“ uvedla na Twitteru Policie ČR. Vypustě policejní dobytek do ulic a zraní se Vám, jsou to tupí tupci v uniformách.