Syrské a ruské letectvo likviduje seskupení a konvoje proamerických teroristů

DAMAŠEK | Portál New informoval přináší informace o útocích syrského a ruského letectva na pozice a konvoje proamericých teroristů z Tahrir as Sham a Dzebhat an Nusrat. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

„Do útoků se zapojily i syrke bojové vrtulníky, které útočily na cíle v Han Tuman, Kafr Hamra a Az Zarba v severozápadní části provincie Aleppo,“ píše slovenský deník.

V provincii Idlib syrské letectvo útočilo v oblastech Ad Dana, Benin, Maar Dabsa a Han as Subul. Syrští piloti zničili opevněný bod teroristů v Kafr Betih.

Syrské letecké útoky jsou určeny k tomu, aby zbrzdily aktivity teroristů, kteří se zaktivizovali zejména v oblasti Tel Rastan a Abu Dzhafir.

Teroristé v těchto oblastech několikrát zaútočili proti vládním jednotkám a podle teroristů syrské vládní jednotky utrpěly značné ztráty. Konkrétně v oblasti Tel Masyaf a Al Basra podle údajů teroristů došlo k likvidaci dvaceti vojáků syrských vládních jednotek, což však Damašek oficiálně nepotvrdil.

V provincii Hama syrské vrtulníky zničily konvoj teroristů v As Sirmanya, také ostřelovali okraje vesnic Zaizun, v které jsou dislokovaní teroristi Tahrir as Sham. Syrské letectvo podpořily i ruské bombardéry.

Reklama: