U Kábulu nad Afganistanem sestřelil Talibán letoun okupantů ze Spojených států

KÁBUL | Amerikou invazí sesazené afgánské hnutí Talibán se přihlásilo k sestřelení amerického špionážního letounu nad Afganistanem. Talibové se nikdy s americkou okupací své země nesmířili a okupanty ze Spojených států a kolaboranty s Američany vraždí jako potkany.

Trosky amerického letadla typu Bombardier E-11A po jeho sestřelení Talibánem

Podle novináře napojeného na Talibán patří havarované letadlo americké armádě, píše AP. Daný zdroj dále uvedl, že letadlo je výrazně poškozené

„Letadlo, které provádělo průzkumný let, bylo sestřeleno v oblasti Sado Chel v okrese Dih Jak v provincii Ghazní,“ uvedl mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžáhid v prohlášení, které zprostředkovala agentura Reuters. K sestřelen letadla došlo v pondělí v 13:10 hodin místního času, což je 09:30 hodin SEČ.

Mudžáhid neposkytl podrobnější informace o tom, jak osvoboditelé země letadlo okupantů sestřelili. Mezi členy posádky letadla podle něj byli i vysoce postavení pracovníci tajných služeb.

Poslední minuty amerického okupanta s hlavou na krku před uříznutím

Spojené státy (SS) v pondělí potvrdily, že letadlo, které se dříve zřítilo v Afghánistánu patřilo americkým vzdušným silám. Informoval o tom deník Stars and Stripes.

Náčelník generálního štábu vojenského letectva SS generál David Goldfein uvedl, že šlo o americké průzkumné letadlo typu Bombardier E-11A. „Zdá se, že jsme ztratili letadlo. O osudu posádky nic nevíme,“ řekl Goldfein na tiskové konferenci ve Washingtonu. Budu mluvit o štěstí pokud ještě nemají uřezané hlavy.

Pohozená mrtvola amerického potkana bez hlavy