Zuzana Majerová Zahradníková: Fanatismus škodí ve všech oblastech lidského konání

OLOMOUC | Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a první místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková na své facebookové stránce okomentovala situaci v Německu, kde se zemědělci bouří proti reformě zemědělství, která podle nich zavádí nová opatření na ochranu životního prostředí na jejich účet.

Zuzana Majerová Zahradníková

Napětí roste mezi farmáři a ekologickými aktivisty, podle kterých nichž má zemědělství na naši planetu devastující dopady. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Protesty farmářů i ekologických aktivistů minulý týden poznamenaly zahájení tradičního zemědělského veletrhu Grüne Woche v Berlíně. V pátek vyjely do ulic německých měst tisíce traktorů a na mnoha místech zablokovaly dopravu,“ píše Sputnik.

Farmářské odbory tak protestovaly proti chystané reformě zemědělství, která má výrazně omezit používání hnojiv a pesticidů a zavádí nové značení masa. Cílem je zlepšit podmínky v chovech dobytka a ochránit hmyz, kterého v důsledku moderního zemědělství valem ubývá.

Farmářům se ale nelíbí, že náklady na nová opatření výrazně sníží jejich výnosy. „Nezapomeňte: farmáři vás živí,“ hlásaly transparenty na pátečních protestech. „Žádné farmy, žádné jídlo, žádná budoucnost,“ znělo jedno z dalších hesel.

Ve svém příspěvku, který zveřejnila na sociální síti Facebook česká politička Zuzana Majerová Zahradníková kritizovala ekologické aktivisty:

„Vůbec se nedivím, že už mají němečtí zemědělci ekoaktivistů dost. Nám všem záleží na přírodě. Ale jen aktivisté si z toho udělali byznys a zároveň ‚klacek‘, kterým tlučou všechny okolo sebe,” píše poslankyně ve svém komentáři.
Podle ní není možné dosáhnout nulové uhlíkové stopy a také není možné udržet zemědělskou produkci na stejné úrovni zcela bez hnojiv.

„Fanatismus škodí ve všech oblastech lidského konání. Ochranu přírody nevyjímaje,“ dodala Majerová Zahradníková.