O co jde FITESu..

Předpokládám, že před únorovou volbou šesti nových radních jsou již spacáky nachystány a Peszynski, Kaputinové, Milionchvilkaři a jim podobní se připravují na pořádný virvál.

Tak Luboš Xaver Veselý včera v přímém přenosu České, tedy jejich, televize, získal spolu s Michaelou Jílkovou a Jaromírem Soukupem kritickou, zcela zvláštní cenu poroty, Českého filmového a televizního svazu (FITES) – zlatý citrón, prý za za úroveň vedení debat.

Což se nedá ale moc divit, FITES je totiž ve své podstatě nátlaková organizace, která v prvé řadě ve spolupráci s platformou Svobodu médiím (vřele doporučuji přečíst si jména členů „výboru platformy“ a „podporovatelů“ – hned budete doma…) usiluje o změnu způsobu volení do rad veřejnoprávních médií a každý oponentní hlas ve veřejném prostoru jí dozajista neskutečně vadí. Proč asi, že…

Vzorem je jim samozřejmě německý model, kde ti správní kluci a holky, co se spolu baví, tedy ti jediní správní ODBORNÍCI, nominují spolu se zástupci politických stran v parlamentu Radu média veřejné služby. Cílem je očividně zabránit kontrole a ovlivňování řízení veřejnoprávních médií veřejností tak, aby výlučně „ti správní lidé“ sami rozhodovali o tom, jak se budou rozdělovat peníze občanů a kdo bude mít rozhodující veřejnoprávní mediální vliv na ovlivňování veřejného mínění.

Ale oni nám to dnes v Newsroomu ČT 24 určitě náležitě vysvětlí. Předpokládám, že před únorovou volbou šesti nových radních jsou již spacáky nachystány a Peszynski, Kaputinové, Milionchvilkaři a jim podobní se připravují na pořádný virvál.

Samozřejmě v rámci té opravdové pravdy a lásky, o nějaké zlobě či nenávisti nemůže být vůbec řeči.

Reklama: