Slíbený finanční dar po střelbě v ostravské nemocnici dostanou postižení už v nejbližších dnech

OSTRAVA | Pozůstalí po obětech prosincové tragédie v ostravské fakultní nemocnici i zranění střelbou dostanou během několika dní slíbené finanční dary, informuje Moravskoslezský kraj.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

Administrace darovacích smluv se ujalo statutární město Ostrava, které je jedním z dárců. Další peníze postiženým pošle také Moravskoslezský kraj, městský obvod Ostrava-Poruba a město Valašské Meziříčí. Peníze budou vyplaceny v nejkratším možném termínu po podpisu smluv, které jsou již připravené.

Prosincová tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava si vyžádala 7 životů, dva lidé utrpěli zranění. Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava shodně poskytnou rodině každého zemřelého 100 tisíc korun, zranění obdrží od města i kraje 50 tisíc korun. Obvod Ostrava-Poruba pošle pozůstalým i zraněným po 20 tisících korunách, město Valašské Meziříčí pak pozůstalým i zraněným po 10 tisících korunách.

S ohledem na tíživou životní situaci obdarovaných a snahu o maximálně ohleduplný přístup k poškozeným osobám budou obdarovaní podepisovat pouze jednu darovací smlouvu, kde na straně dárců bude figurovat Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava-Poruba a město Valašské Meziříčí.

Fakultní nemocnice Ostrava vyhlásila na podporu pozůstalým a zraněným veřejnou sbírku a zřídila transparentní účet, na který mohou lidé zasílat své finanční příspěvky. Doposud se vysbíralo skoro 7 a půl milionu korun, první část sbírky by měla být postiženým přerozdělena do dvou týdnů.