Napsal, že cikáni jsou opice. Kandidát slovenské koalice PS/Spolu do voleb je chtěl nechat všechny vystřílet

BRATISLAVA | Kandidát koalice Progresivní Slovensko/Spolu, Erik Radačovský v minulosti na internetu psal, že cikáni jsou opice, které je třeba střílet. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bez zubů špinavá nemytá a smradlavá ? | reprofoto: bezpolitickekorektnosti.cz

„Progresivci se však svého kandidáta zastali a tvrdí, že šlo jen o mladickou nerozvážnost. Dotyčný prý svých slov lituje. O události informovala slovenská média,“ píše Sputnik.

Portál HlavnéSprávy.sk v jednom ze svých článků poukazuje na to, že Spolu-občanská demokracie na jednu stranu protestuje proti údajnému fašismu, ale sama má přitom na kandidátce člověka, který se choval jako fašista. Naráží tím na Erika Radačovského, který je na 87. místě v kandidátní listině PS/Spolu.

Právě Radačovský se totiž v několika statusech a komentářích na sociální síti Facebook otevřeně prezentoval rasisticky a nevyhýbal se ani názoru, že většina cikánů by si zasloužila popravu.

Uvádí se, že takové statusy psal mezi lety 2012 až 2014 na svém soukromém profilu. Kupodivu je však neodstranil a celé věci si začala všímat média. Radačovský se vyjadřoval jak k medializovaným incidentům, tak k situacím z běžného života. „Cikáni v posilce, no, smrad jak po opicích,“ napsal kandidát Spolu dne 11. května 2012.

Jen o dva týdny později sdílel příspěvek televize JOJ, k němuž připojil následující komentář: „Tohle jsou lidé? To jsou opice, které je třeba střílet všechny. A jsem rasista a co, do píče.“ Následně dodal, že si podle jeho názoru 99,5% Cikánů zaslouží kulku.

Reklama: