Radní ČT si měl přát smrt prezidenta Zemana. Zařízne ho ANO?

PRAHA | Kýve se pod Šarapatkou židle? Radní ČT tvrdí, že si ve svém příspěvku nepřál smrt Zemana. ANO ale požaduje jeho odvolání, stojí v titulku světové zpravodajské agentury a rozhlasové stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dva kuřáci v čele státu, kde se v restauraci nesmí kouřit – Kubera a Zeman

„Česká politička, podnikatelka a manažerka Barbora Kořanová se na sociální síti vyjádřila k nedávnému příspěvku, jehož autorem je radní ČT Zdeněk Šarapatka. Nelíbilo se jí totiž, jakým způsobem okomentoval náhlou smrt senátora Jaroslava Kubery,“ píše v perexu zmíněného článku Sputnik.

Dne 20. ledna nečekaně zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera. V souvislosti s touto smutnou událostí zaplnilo sociální sítě mnoho příspěvků. Smrt Kubery se rozhodl okomentoval i radní ČT Zdeněk Šarapatka, který se u té příležitosti pustil do českého prezidenta Miloše Zemana. Na svém profilu totiž zveřejnil společný snímek Kubery a Zemana, k němuž napsal: „Smrt je popleta: dobří odcházejí…“

Způsob, jakým Šarapatka na věc reagoval, se však nelíbil poslankyni za ANO Barboře Kořanové. Proto se rozhodla, že bude na celou věc reagovat.

„Toto vyjádření je otřesné. To nemůže přicházet od lidí, kteří mají reprezentovat veřejnost v orgánech veřejnoprávních médií. Rozhodla jsem se, že navrhnu Poslanecké sněmovně odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady České televize,“ napsala na Facebooku.

Reklama: