Přepisování dějin, lži, propaganda a dobytek v akci! Američané tvrdí, že osvobodili Osvětim

KODAŇ | Velvyslanectví Spojených států (SS) v Dánsku na svém Twitteru zveřejnilo zprávu o tom, že nacistický koncentrační tábor Auschwitz Birkenau (Osvětim) „byl osvobozen“ americkou armádou. O šíření lží, dezinformací, propagandy a agresivního způsobu přepisování dějin, ale také o vymývání mozků americkým dobytkem, informuje Sputnik.

Birkenau | foto: history.com

„Po kritice uživatelů diplomatická mise uznala svou chybu a uvedla, že tábor osvobodily sovětské jednotky, původní text ale neopravila,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Oceňujeme významný vklad všech spojeneckých sil během 2. světové války a vzpomínáme na šest milionů Židů, kteří zahynuli během holocaustu,“ uvedli američtí diplomaté, kdy i toto je lež a propaganda, jelikož spojenci polský tábor Auschwitz Birkenau, kde nacisté vraždili Židy vůbec neosvobodili a ani se na tom nepodíleli. Polský tábor smrti byl osvobozen jen a jedině Rudou armádou.

Rusko to označilo za nestoudné přepisování dějin ze strany Spojených států: „Podle amerického velvyslanectví v Dánsku Osvětim osvobodili Američané,“ uvedlo ruské velvyslanectví.

„Žádali jsme vás, abyste nevymazávali vzpomínku o osvoboditelích Osvětimi – vojácích Rudé armády. Teď nahrazujete sovětské vojáky Američany. Nestudné přepisování dějin 2. světové války,“ uvedli ruští diplomaté.

Reklama: