Nemůžeme spoléhat na zdegenerovaný Západ, varuje Okamura a vyzval k integraci V4

PRAHA | Předseda hnutí SPD Tomio Okamura je přesvědčen, že Česko má nejvíce společných hodnot právě se zeměmi Visegrádské čtyřky, ale přední státy EU jako Německo či Francie podle něj mají spíše zlé úmysly. Politik tak v pondělí večer na Facebooku vyzval k upevnění států střední Evropy.

Vůdce SPD vyzval k integraci V4

Vůdce SPD v příspěvku poukázal na společné zájmy čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska. Klíčové podle něj je to, že se tyto země společně staví proti masové imigraci, jednoznačné moci Německa a multikulturalismu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podrobný seznam společných skutečných klíčových zájmů států Visegrádu a střední Evropy podle Okamury:

  1. Zabránit masové imigraci a islamizaci našich zemí;
  2. Zabránit vzniku superstátu pod hegemonií Německa a Francie;
  3. Zachovat evropský charakter našich zemí proti multikulturalismu;
  4. Vytvořit obranné a geopolitické společenství v prostoru mezi Německem a Ruskem (a Tureckem), jak to chápal již Palacký;
  5. Vytvořit hospodářské společenství nezávislých států.

K poslednímu bodu Tomio Okamura dodal, že toto uskupení musejí státy budovat pro případ, že se západní Evropu nepodaří zachránit a pro případ, že z EU vzniknou Spojené evropské emiráty.

„Podobně jako v roce 1938 nemůžeme spoléhat na dnes již zdegenerovaný takzvaný Západ reprezentovaný Německem a Francií, které s námi mají zlé úmysly. Jsme pro ně jenom kolonie, ve které vidí odbytiště pro své šmejdy, levnou pracovní sílu a místo, ze kterého mohou vysávat zisky. Budujme společně naši střední Evropu, která se ubrání před islámem i velmocemi, které by nám chtěly diktovat,” vyzval Okamura.

Vůdce SPD sdílel i obrázek čtyř státu V4 na mapě s následujícím nadpisem: „Evropská unie se odchýlila od původních hodnot křesťanské civilizace a už nám nemá co nabídnout. Budujme radši silnou Visegrádskou čtyřku, která bude pevností chránící základy evropské civilizace.”