Žádné slitování s teroristy z Idlibu nepřichází v úvahu, vzkázal světu Sergej Viktorovič Lavrov

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí vzkázal světu, že teroristé a proamerické zločinecké bandy budou v Sýrii brutálně likvidováni pokud se nevzdají, tak je čeká smrt.

Sergej Viktorovič Lavrov

„Příslušníci ozbrojených útvarů musí přerušit jakékoli kontakty s teroristy, teroristé se musí vzdát, protože žádné slitování s nimi nepřichází v úvahu,“ prohlásil Lavrov, Sergej Viktorovič na společné tiskové konferenci s ministryní zahraničí Jižního Súdánu Awut Deng Acuilou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Všechny dohody o zastavení palby a humanitární koridory byly vytvořeny pro civilní obyvatele, aby mohli z této zóny odejít. Mimochodem teroristé na tyto humanitární koridory i nadále útočí ve snaze zabránit odchodu civilistů, aby si je zachovali jako živý štít,“ podotkl ruský ministr, když připomínal, že příměří nebylo s žádnými teroristy uzavíráno, jelikož s teroristy se nevyjednává – teroristé se likvidují.

Na Ministerstvu obrany RF připomenuli, že podle dohody ruské a turecké strany platí od 14.00 hodin 9. ledna 2020 na území Idlibské zóny deeskalace „příměří“, což zavazuje obě strany k tomu, že pokud se terorista vzdá a odevzdá se do zajetí, tak nebude odstřelen jako prašiví pes.

Sergej Viktorovič Lavrov také prohlásil, že se Rusko a Turecko dohodly na organizování přesnější práce na oddělování ozbrojené opozice od teroristů v Sýrii, kdy Rusko považuje ozbrojenou opozici, která nepáchá terorismus a není na pojena na Spojené státy, za legitimní síly v zemi, avšak na prstech jedné ruky je spočítáte.

„S odchodem ozbrojenců z Idlibské zóny se vliv radikálů ještě více zesiluje. Proto jsme to včera důkladně projednali telefonicky s ministrem zahraničí Turecka Mevlütem Çavuşogluem. Domluvili jsme se, že bude přece jen organizována přesnější práce na plnění dohod o oddělení ozbrojené opozice, která je vlastenecká a ochotná se účastnit politického procesu, od teroristů, kteří byli uznáni za teroristy Radou bezpečnosti OSN. Tyto dohody je třeba plnit,“ prohlásil Lavrov, Sergej Viktorovič na společné tiskové konferenci s ministryní zahraničí Jižní Súdánu Awut Deng Acuilou.

Reklama: