V Petrohradě se zřítila střecha sportovního a koncertního komplexu

PETROHRAD | V Petrohradě se zřítila střecha sportovního a koncertního komplexu Peterburgskij, oznámila správa ministerstva pro mimořádné situace ve městě. Na portálu Fontanka.ru se objevilo video, které zachycuje moment zřícení, informuje Sputnik.

K incidentu došlo během demontáže a uvádí se, že by se pod troskami mohl nacházet dělník. Podle informací dané správy činí plocha zřícení asi 25-28 tisíc metrů čtverečních. Na místě zasahovalo 68 záchranářů a 18 kusů techniky.

Dříve se uvádělo, že v budově tohoto sportovního a koncertního komplexu začíná rekonstrukce a probíhají přípravné práce. V květnu roku 2018 úřady Petrohradu a prezident hokejového klubu SKA Petrohrad, Gennadij Timčenko, podepsali smlouvu o rekonstrukci tohoto sportovního a koncertního komplexu Peterburgskij. Na začátku listopadu téhož roku poslanec městského zákonodárného orgánu Boris Višnevskij vyzýval, aby nedošlo ke zbourání komplexu, ale k rekonstrukci. Asi o měsíc později, na schůzi stavební rady města, více než polovina účastníků hlasovala pro rekonstrukci a pro změnu vzhledu komplexu.

V lednu orgány Petrohradu a společnost SKA Arena uzavřely koncesní smlouvu o rekonstrukci a provozu komplexu. Podle projektu by na Mistrovství světa v hokeji 2023 měla být k dispozici moderní ledová aréna, která má pojmout minimálně 20 tisíc diváků.

Reklama: