Vrah DJ Trump zrušil zákaz na použití protipěchotních min

WASHINGTON | Zákaz, který platil od roku 2014, se týkal použití protipěchotních min po celém světě s výjimkou Korejského poloostrova, kde se nachází americká základna v blízkosti demilitarizovaného pásma mezi Korejskou republikou a KLDR.

DJT se hádá s mikrofony | repro: RT

Vůdce Spojených států, válečný zločinec a vrah Donald John Trump se rozhodl zrušit omezení na použití pozemních protipěchotních min americkými vojáky. Oznámila to tisková služba Bílého domu.

„Ministerstvo obrany zjistilo, že omezení zavedená administrativou Obamy je mohou přivést do nevýhodné situace v době konfliktu s našimi nepřáteli. Prezident nechce riskovat,“ uvádí se ve zprávě.

Jak podotkli v americké administrativě, Pentagon zformoval novou politiku vůči pozemním minám, v souladu s níž teď budou moci vojáci za výjimečných okolností používat netrvanlivé pozemní miny, zvláště určené pro minimalizaci záměrných škod, které by mohly způsobit civilním osobám a spojeneckým sílám.

„Toto rozhodnutí je dalším z řady opatření, která podnikla Trumpova administrativa, aby umožnila našim vojákům potřebnou pružnost a poskytla jim možnosti pro vítězství,“ dodali v Bílém domě. Vítězství? Komu vyhlásili válku? Všem?